אל היירו – El Hierro

מבט על חופי האי אל היירו EL HIERRO

האיים הקנריים הם ארכיפלג געשי מול חופי מרוקו וידועים כמארחים את הר הגעש השני בגודלו בעולם, אל היירו. האי הגעשי הוא יעד תיירותי פופולרי, המציע נופים חסרי תקדים של האוקיינוס והאיים הסמוכים, כמו גם מגוון מרשים של הזדמנויות טיולים וטיפוס צוקים. במאמר זה נחקור את יופיו של El Hierro, מהגיאולוגיה שלו ועד לצומח ובעלי החיים שלו. כמו כן, המאמר יספק לקוראים מבט מעמיק על פלאי הטבע המדהימים של האיים הקנריים.

הגיאולוגיה של אל היירו

אל היירו הוא אי געשי השוכן באוקיינוס האטלנטי מול חופי מרוקו, והוא הר הגעש השני בגודלו בעולם. גודלו וצורתו המרשימים הם תוצאה של מיליוני שנים של פעילות געשית. כמו כן, האי הוא ביתם של מגוון מאפיינים גיאולוגיים שונים. מאפיינים אשר כוללים קלדרות, כיפות לבה ותעלה אוקיינית עמוקה להפליא. מבחינה גיאולוגית, אל היירו נחשב להר געש מגן, כלומר זרמי הלבה שלו רחבים ונעים לאט. נתון זה מאפשר למגוון גדול יותר של חי וצומח לשגשג במורדותיו. בנוסף, אל היירו מורכב ממגוון של סלעי דלק שונים. סלעים אשר מציעים הצצה ייחודית לאבולוציה של כדור הארץ.

גשר המחבר לאיזור ההררי באל היירו

אטרקציות

החי והצומח של אל היירו

בנוסף למאפיינים הגיאולוגיים המרשימים שלו, אל היירו הוא בית למגוון רחב של חי וצומח ייחודיים. האי הוא ביתם של מגוון מינים אנדמיים, כולל מספר ציפורים וזוחלים שונים. כמו הלטאה הענקית האנדמית של האיים הקנריים, הגוליית גאלוטיה. בנוסף, אל היירו מתגאה בשפע של פרחי בר, וזמן האביב הוא הזמן המושלם להתפעל מהיופי שלהם. האי הוא גם מקום מצוין לצפייה בציפורים וצפייה בלווייתנים. וזאת מכיוון שהוא ביתם של מספר לוונים גדולים, כגון אורקה, גבן ולווייתני זרע.

אל היירו הוא גם ביתם של מגוון מיני דגים שונים. כמו גם מספר יצורים מימיים אחרים, כגון דולפינים, תמנונים וצבי ים. את כל החיות והצמחים הללו ניתן לראות בסיורים בסירה באי. כמו כן, המבקרים יכולים גם לצאת למגוון טיולים או סיורים שונים. וזאת בכדי לחוות את חיות הבר והצומח המרשימים של האי הספרדי. El Hierro הוא היעד המושלם לחובבי הטבע, המציע חוויה ייחודית ובלתי נשכחת. בין אם אתם מחפשים נוף מדהים של האוקיינוס, חוויות ייחודיות של טיפוס צוקים, או מקום מושלם לצפייה בלווייתנים, אל היירו בטוח יספק חוויה בלתי נשכחת ומתגמלת. עם הגיאולוגיה המדהימה שלה, חיות הבר השופעות והצומח המרהיב שלה, אל היירו הוא יעד חובה לכל מי שמחפש לחקור את היופי של האיים הקנריים.

הר הגעש באל היירו ספרד EL HIERRO

מלונות
Booking.com

הנופים המרהיבים של האי

אל היירו מציע כמה נופים עוצרי נשימה באמת. מפסגת ההר הגבוה ביותר שלו, אתה יכול לראות את כל האיים הקנריים, כמו גם את המים שמסביב. הגיאולוגיה הייחודית של האי יוצרת נוף מחוספס, המציע נופים של צוקים, מפרצונים ומאפיינים גיאולוגיים מדהימים אחרים. ישנם מספר מסלולי הליכה נהדרים על האי, המציעים נופים מדהימים של האוקיינוס, כמו גם של האיים שמסביב. טיולים אלה לא רק נהדרים לצפייה ביופיו הטבעי של האי. הם גם מציעים הזדמנות להתחבר לארץ ולצומח ובעלי החיים הייחודיים לה. ביום בהיר, המבקרים באל היירו יכולים אפילו לקבל הצצה לאיים הסמוכים לה גומרה ולה פלמה. כמו כן, גם לאי הקטן יותר גרסיוסה. בין אם אתם מחפשים טיול שליו או טיול נמרץ יותר, באל היירו יש משהו לכולם. זוהי דרך מצוינת לחקור את האי, ולהתרשם מהיופי הטבעי שלו. בנוסף, לקבל הצצה לאיים האחרים בארכיפלג. בין אם אתם מחפשים מפלט שליו או הרפתקה מרגשת, El Hierro הוא מקום נהדר לבקר בו.

סירות שטות באי אל היירו

טיסות

הזדמנויות טיולים וטיפוס צוקים באל היירו

לאלו מכם שמתכננים טיולים מאורגנים ומגוונים באי El Hierro, אתם תגלו שהוא מקום נהדר להרפתקאות חוצות. האי הוא ביתם של מספר מסלולי הליכה נהדרים, כמו גם הזדמנויות מצוינות לטיפוס צוקים. המסלולים נעים בין קלים למתונים ומציעים נופים מדהימים של האוקיינוס ושל איים אחרים בארכיפלג. יש אפילו כמה טיפוסים טכניים מאתגרים שמטפסים מנוסים ימצאו מתגמלים. למי שמחפש חוויה רגועה יותר, יש הרבה מקומות נהדרים פשוט לשבת ולהתבונן בנופים. האי מציע גם מספר מקומות נהדרים לצפייה בציפורים, כמו גם מגוון של חיות בר.

המבקרים יכולים להבחין במספר סוגים שונים של ציפורים, כולל Chiffchaff האי הקנרי האנדמי, והם יכולים גם לזהות מגוון של לטאות, הנפוצות באי. יש גם הרבה מקומות נהדרים לטבול בים, המציעים דרך מרעננת להתקרר אחרי יום של טיולים או טיפוס צוקים. לא משנה איזה סוג של חוויה אתם מחפשים, אל היירו בטוח יש משהו בשבילכם. בין אם אתם מחפשים מפלט שליו או הרפתקה מרגשת, באל היירו יש משהו לכולם. לכן, אם אתם מחפשים חופשה נהדרת, הקפידו להוסיף את אל היירו לרשימת המקומות לבקר בהם. עם הנופים המדהימים, הטיולים הנהדרים והזדמנויות הטיפוס המצוינות שלו, בטוח שתזכו לחוויה בלתי נשכחת.

הנופים המרהיבים של האי אל היירו באיים הקנריים הספרדים

סיכום 

אל היירו הוא מקום מדהים לאוהבי הרפתקאות ולמי שמחפש מפלט שליו. עם הנופים המדהימים, הטיולים הנהדרים והזדמנויות הטיפוס המצוינות שלו, באי El Hierro יש משהו לכולם. בין אם אתם מחפשים הרפתקה מרגשת או בריחה שלווה, בטוח שתזכו לחוויה בלתי נשכחת כשאתם מבקרים באי. מחיות הבר הייחודיות ועד לנופי האוקיינוס המדהימים, אל היירו הוא יעד שישאיר אתכם עם שפע של זיכרונות מתמשכים. לכן, אם אתם מחפשים חופשה נהדרת, הקפידו להוסיף את אל היירו לרשימת המקומות לבקר בהם. 

אל היירו הוא פלא טבע מדהים. האי מציע למטיילים, מטפסי סלעים וחובבי טבע כאחד חוויה ללא תחרות. מהגיאולוגיה המדהימה שלה ועד לחיות הבר השופעות שלה, האיים הקנריים הם אתר חובה לכל מי שמחפש חופשה בלתי נשכחת.

שאלות ותשובות - אל היירו

כן, הוא ממשיך לפלוט חומרים מגנטיים לקרקע של מאר דה לאס קאלמאס.

תוכן עניינים

5